środa, 31 grudnia 2014

Książki w grudniu 2014

Tak, udało mi się zakończyć projekt " Wyzwania czytelnicze - 26 książek w 2014 roku" na www.granice.pl! Już nie wierzyłam, bo dwójka maluchów skutecznie zabiera czas :) Ale udało się. A to podsumowanie grudnia.

1) "Kochanek dziewicy"  Philippa Gregory
Jak zwykle rewelacyjny opis Anglii pod panowaniem Elżbiety I - kobiety młodej i nie potrafiącej jeszcze w tym okresie odróżnić ważności racji stanu od osobistych namiętności. Znakomity portret Roberta Dudleya - kochanka królowej ze zbyt dużymi aspiracjami w kierunku tronu...

Kategoria: Historyczne
Ocena 6/6

2) "Zamień chemię na jedzenie" Julita Bator
Rewelacyjna praca matki i pasjonatki zdrowego jedzenia. Autorka obnaża prawdę o produktach spożywczych w naszych sklepach i o tym co naprawdę zdrowe. Proponuje proste przepisy i w przystępny sposób tłumaczy jak jeść bez chemicznych dodatków. Smaczna pozycja na polskim rynku!

Kategoria: Zdrowie
Ocena 5/6

3) "Język niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
Rewelacyjne sposoby "Dziecięcej Szeptunki" na uspokajanie i naukę samodzielności u niemowląt. Zestresowane debiutujące mamy dowiedzą się z niej jak usypiać niemowlę, jak ustalić jego pory karmienia, aktywności i odpoczynku, a przede wszystkim - jak je poznać! Polecam wszystkim rodzicom chcącym poznać swoje dziecko, zrozumieć je i pomóc mu być szczęśliwym!

Kategoria: Poradniki
Ocena 6/6

4) "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły'" Adele Faber, Elaine Mazlish
Rewelacyjny poradnik dla rodziców, którzy chcą bardziej zrozumieć swoje dzieci. Zastosowane rady pomagają przede wszystkim zrozumieć emocje i sposób myślenia dzieci, głównie tych w wieku ponadprzedszkolnym. Napisana przystępnym językiem książka, obfitująca w przykłady, prawdziwe historie, konkretne zadania a nawet rysunki. Polecam wszystkim rodzicom!

Kategoria: Poradniki
Ocena 6/6

5) "Terapia metaboliczną witaminą B17" G.Edward Griffin
Niezwykłe odkrycie opisane w zwięzłej formie. Okazuje się, że witamina B17 ma działanie nie tylko anty-ale i leczące raka! Zawarty w niektórych nasionach i pestkach kwas pruski, do tej pory uważany za szkodliwy, w niewielkiej ilości neutralizuje komórki rakowe znajdujące się w organizmie. Do najlepszych poskramiaczy raka należą pestki moreli i jabłka. Wystarczy jeść kilka dziennie profilaktycznie.W Meksyku są całe kliniki zajmujące się leczeniem rak za pomocą skoncentrowanej witaminy B17. Bardzo ciekawa pozycja, polecam wszystkim zagrożonym nowotworem.

Kategoria: Zdrowie
Ocena 5/6

6) "Przywracać zdrowie żywieniem" Ewa Dąbrowska
Krótka książeczka zawierająca zasady głodówki leczniczej i diety warzywno-owocowej, oczyszczającej organizm i leczącej choroby. Autorka w przystępny sposób opisuje prosty sposób na kuracje dla każdego, podając przy tym przepisy.

Kategoria: Zdrowie
Ocena 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz