poniedziałek, 1 grudnia 2014

Książki w listopadzie 2014

1) Maria Izabela Karpowicz "Między czterdziestką a sześćdziesiątką"

Pamiętnik kobiety doświadczonej przez los, najpierw stwardnieniem rozsianym, potem nowotworem. Mimo to pragnienie życia jest w niej tak duże, że normalnie pracuje, zwiedza świat, pisze. I żyje - już ponad 20 lat od diagnozy. Pod względem literackim książka jest średnia, ale jej wartość to przekaz woli walki i zwycięstwa.

Kategoria: Obyczajowe
Ocena: 4/6

2) Monika Szwaja "Jestem nudziarą"

Mimo, że lubię Monikę Szwaję, przez tę książkę po prostu nie mogłam przebrnąć! Chyba tytuł jest adekwatny do treści. Tytułowa bohaterka, 30-letnia Agata, szukająca mężczyzny robi to w sposób bardzo niedojrzały, czego konsekwencje widać. Autorka zbyt upraszcza rzeczywistość, spłyca relacje i wyolbrzymia infantylne cechy bohaterki. jak zwykle plus za wczucie się emocjonalne ale tym razem tylko za to.

Kategoria: Obyczajowe
Ocena: 3/6

3) Grzegorz Hołub "Złudne szczęście samotnej mężatki"

Ciekawe studium psychologiczne kobiety żyjącej u boku niekochanego męża i tęskniącej za prawdziwą miłością. Sceneria wioski wioski na dalekiej prowincji wraz z jej mieszkańcami czynią te książkę zupełnie niecodzienną. A jednak wydarzenia, które się tam rozgrywają  nie są nierzeczywiste. Ogromny plus dla autora za analizę kobiecej psychiki - tak udaną, że ma się wrażenie, że książka pisana jest przez kobietę.

Kategoria: Obyczajowe
Ocena: 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz