czwartek, 19 marca 2015

Książki w styczniu i lutym 2015

Ciężko, oj, ciężko się czyta z dwoma maluchami w domu, toteż w tym roku zapisałam się na Wyzwanie czytelnicze 12 książek/2015 na granice.pl. W tamtym roku było to 26 a i tak dołączyłam dopiero w lipcu. No ale nic, coś tam czytam.

1) Philippa Gregory  "Dwie królowe" - jak zwykle mistrzowsko napisana powieść o żonach Henryka VIII - Annie Kliwijskiej i Katarzynie Howard. Tym razem straszliwy monarcha traci zainteresowanie młodą żoną już po pół roku, więc...nadaje jej status siostry i bezkarnie poślubia młodą Katarzynę. Powieść o tym jak zmienne i niepewne są względy Henryka VIII i jak w mgnieniu oka można przejść od chwały do całkowitego upadku.

Ocena 6/6
Kategoria: Historyczne

2 Philippa Gregory "Dom cudzych marzeń" - Mistrzyni powieści historycznej tym razem zaskakuje akcją powieści współczesnej, jakiej nie powstydziłby się niezły kryminał. Ruth, cicha i spokojna synowa "cudownych" teściów potulnie zgadza się na wszystkie ich pomysły, nawet gdy dotyczą one osobistych spraw jej małżeństwa. Nie uświadamiając sobie jak destrukcyjny ma to wpływ na jej życie, żyje wciąż w cieniu i pod dyktando rodziców męża, którzy "zagłaskują na śmierć". Jednak  wszystkie emocje zgromadzone przez kilka lat małżeństwa doprowadzają w końcu do wybuchu, którego efektem jest nieoczekiwany finał.

Ocena 6/6
Kategoria: Obyczajowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz